Projekt “Ja w Internecie! Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci” za nami!

przez Anna Nalepa

Uczniowie klasy 7a od września 2021 roku do kwietnia 2022 roku brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?” zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci.

Podczas kreatywnych zajęć uczniowie poznali podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za zachowanie w Internecie. Nauczyli się reagować jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Poznali różnicę pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką oraz jak dbać o swój wizerunek w Internecie. Kształtowali również umiejętność współpracy i zarządzania emocjami. Gratulujemy zaangażowania i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Uczniowie otrzymali dyplomy i małe upominki, a na koniec odbył się spacer wzdłuż starorzecza Łęgu.