Dzień postaci z bajek

przez admin

To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci z grupy Biedroneczki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Przedszkolaki rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało medal i uczestniczyło w sesji zdjęciowej. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.