Dzień niezwykłych spotkań

przez admin

Dzisiejszy dzień był dla naszych Przedszkolaków dniem wyjątkowych spotkań. Najpierw naszym gościem był ksiądz misjonarz, który opowiedział dzieciom o kraju, z którego pochodzi i o tym jak wygląda w nim życie ich rówieśników.

 Opowiadane historie przeplatały się z radosnymi piosenkami, w które nasze Przedszkolaki szybko się zaangażowały. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki przygotowały dla swojego gościa miłą niespodziankę wykonując afrykański utwór łączący w sobie taniec i śpiew.

Następnie naszym gościem był pisarz Roman Pankiewicz, autor książek dla dzieci. Wraz z przedstawicielkami lokalnej działalności kulturalnej, paniami: Danutą Kobylarz, Aleksandrą Kotwica oraz Elżbietą Dąbal odwiedził on nasze Przedszkole, aby zapoznać dzieci ze swoją twórczością, która jest skierowana właśnie do nich. W bardzo ciekawy i niebanalny sposób skupił uwagę małych słuchaczy, którzy z zaciekawieniem słuchali cytowanych przez niego fragmentów bajek.

To był dzień pełen mądrych i wyjątkowych historii, które na pewno na długo zapadną naszym Przedszkolakom w pamięć.