Podsumowanie projektu „Piękna Nasza Polska Cała”

przez admin

W roku, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę nasze Przedszkole w Przyszowie- Zapuściu wzięło udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”. Jest to innowacyjny projekt pedagogiczny, którego realizację rozpoczęliśmy w październiku 2018roku.

Patronat nad projektem objął Pan Wójt Gminy Bojanów Sławomir Serafin, który ufundował naszym Przedszkolakom wspaniałe nagrody. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

Dobrym Duchem projektu była także nasza Pani Dyrektor Anna Bednarczyk, która na każdym etapie jego realizacji służyła serdecznym wsparciem i własnym aktywnym udziałem.

W projekt zaangażowani byli również nauczyciele: Agnieszka Hałka, Diana Półtorak- Siembida, Dorota Sulich, Jagoda Golas, Monika Kopeć oraz panie Weronika Wilk  i  Joanna Walec.

Na szczególne podkreślenie zasługuje również wkład jaki w realizację projektu wniosły  nasze Przedszkolaki, ich Rodzice oraz różne instytucje, uwrażliwiając na piękno rodzimego kraju, tradycje i folklor poszczególnych regionów, zwłaszcza w przypadku naszego Przedszkola.

W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” Przedszkolaki miały zrealizować jak najwięcej zadań zaproponowanych przez autorkę.

Naszym Przedszkolakom udało się zrealizować wszystkie z ogromną pasją                                          i zaangażowaniem.

Do zrealizowanych przez nas zadań należą:

– nauka i zaśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu patriotycznego (zadanie nr 1),

– wykonanie kącika patriotycznego, z zaznaczeniem tradycji naszego regionu (zadanie nr 7),

– posadzenie „Drzewa Pamięci”- dąb niepodległości (zadanie n 16),

– wykonanie i wysłanie kartki dla Bohaterów Powstania (zadanie nr 13),

– zapoznanie z zabawami ludowymi z naszej okolicy: „chodź do mnie”, „dwóm tańczyć się

zachciało”, „chodzi lisek koło drogi”(zadanie nr9),

– zapoznanie z budowa stroju regionalnego, mogliśmy go przymierzyć i narysować ( z tej

okazji gościliśmy Kapelę Ludowa Łęgowianie), (zadanie nr8),

– w ramach projektu odbył się również konkurs plastyczny o Polsce (zadanie nr 17),

– wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

(zadanie nr 3),

– „według przepisu Babci i Dziadka” przygotowaliśmy różne tradycyjne przysmaki

(zadanie nr10),

– odśpiewanie piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”(wykonanie zadania nr 4).

Udział w projekcie był niezwykłą lekcją patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków. Oparty na pozytywnym przekazie pokazał i uczył patriotyzmu w wymiarze krajowym oraz lokalnym. Był wspaniałą okazją do poznania piękna naszej kultury i tradycji oraz podkreślenia znaczenia tradycyjnych wartości w życiu każdego Polaka. Był także piękną i jakże potrzebną przygodą mówiącą dziecięcym językiem o sprawach najważniejszych.

 

[g-gallery gid=”5453″]