Dzień Edukacji Narodowej

przez admin

Dzień Edukacji Narodowej w Naszej szkole obchodzimy co roku bardzo uroczyście. Święto to niezmiennie łączymy ze świętem Naszych najmłodszych uczniów z klasy I, którzy tego dnia oficjalnie zostają przyjęci do grona społeczności szkolnej. 
Dnia 12 października obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy I, w której dzieci miały okazję wykazać swoją gotowość szkolną. Po występie, p. dyrektor Anna Bednarczyk pasowała Naszych milusińskich na uczniów wręczając im pamiątkowy dyplom. W uroczystości wzięli udział również rodzice. Gościliśmy także p. Barbarę Lubas, która w imieniu pana wójta wręczyła książki nowym członkom Naszej społeczności szkolnej. 
Drugą część obchodów Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klas VI. W ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentowali modę nauczycielską, odegrali klika scenek z życia klasy oraz wyśpiewali wszystkim nauczycielom życzenia.
Uroczystość uwieńczyło rozdanie nagród dyrektora szkoły. Co roku jest to ogromne wyróżnienie dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej w roku poprzednim.