II MIEJSCE NASZYCH SZCZYPIORNISTEK NA ZAWODACH REJONOWYCH

przez admin

Kolejny ogromy sukces odniosły nasz młode szczypiornistki, które po wygraniu zawodów finałowych w powiecie stalowowolskim, awansowały na zawody rejonowe. Zawody odbyły się 25 stycznia na hali sportowej RCEZ w Nisku. Do walki o awans do półfinału wojewódzkiego oprócz naszej szkoły przystąpiły drużyny: PSP nr 5 Nisko, PSP Skopanie oraz PSP nr 3 Tarnobrzeg. Są to najmocniejsze ekipy punktujące regularnie w zawodach organizowane przez Szkolny Związek Sportowy.

Mimo dużych problemów zdrowotnych nasza drużyna spisała się świetnie zajmując II miejsce. W pierwszym meczu jednak musieliśmy uznać wyższość gospodarzy (PSP nr 5 Nisko), z którymi przegrywamy 6:2 i jak na dłoni widać, że brak naszej bramkarki (Kasi Żak) może być tego dnia dla nas problemem. W drugim meczu wygrywamy pewnie 5:1 z PSP nr 3 Tarnobrzeg, a nasze zwycięstwo, staje się faktem głównie świetnej grze w ataku. W trzecim meczu decydującym o 2 miejscu w turnieju wygrywamy po zaciętej walce z PSP Skopanie. Po dobrej grze w ataku i dobrej postawie naszej bramkarki (Zuzi Popek) strzelamy 4 bramki i tracimy 1.

Druga lokata podczas zawodów daje nam awans do zawodów wojewódzkich i sukces jakiego jeszcze w historii naszej szkoły nie było! Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Zuzanna Popek, Kinga Wdowiak, Kinga Sulich, Iza Sulich, Dominika Bednarz, Gabriela Janiec, Jagoda Ciechanowska, oraz rezerwowe: Aleksandra Koleńska, Natalia Gutowska, Julia Kotwica, Inga Dul.